ΗΡΘΕ Ο ΜΕΣΣΙΑΣ. ΓΙΑΤΙ ΑΔΕΛΦΙΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΑΣ; (Του Γεροντος ηγουμενου Αγιας Παρασκευης Μηλοχωριου Μαξιμου Καραβα. Ειναι χειροτονια του Μητροπολιτου Φλωρινης Αυγουστινου Καντιωτου & επι 20 χρονια αρχιερατικου επιτροπου Πτολεμαϊδος. Ειναι 88 ετων & εκοψε το μνημοσυνο του δεσποτη του, που αποδεχεται τον αιρεσιαρχη πατριαρχη Βαρθολομαιο & τον μνημονευει ως ορθοδοξο. Η ομιλια εγινε στις 26.12.2022
![date](https://www.augoustinos-kantiotis.gr/wp-content/themes/blueshadow/images/date.png)
![filed](https://www.augoustinos-kantiotis.gr/wp-content/themes/blueshadow/images/filed.png)
Ο ΜΕΣΣΙΑΣ ΗΡΘΕ
ΓΙΑΤΙ ΑΔΕΛΦΙΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΑΣ;
Του ηγουμ. Μαξιμου Καραβα 26.12.2022
______________
__________________
Add A Comment
You must be logged in to post a comment.