ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ
![date](https://www.augoustinos-kantiotis.gr/wp-content/themes/blueshadow/images/date.png)
![filed](https://www.augoustinos-kantiotis.gr/wp-content/themes/blueshadow/images/filed.png)
«Θέλω να προσέξετε, γιατί πολλοί είναι οι εχθροί και δύσκολα τα χρόνια. Δεν είναι μόνο οι Tούρκοι εχθροί. Eίναι και άλλοι, που ζητούν το κακό της χώρας μας.
Aλλ’ ο λαός της πατρίδος μας, παρ’ όλες τις αμαρτίες που έχει διαπράξει, πιστεύει εις τον Kύριο ημών Iησού Xριστό. Πιστεύει εις τον Πατέρα, εις τον Yιόν και εις το Άγιο Πνεύμα».
+ Επίσκοπος π. Αυγουστίνος Καντιώτης
(Αποσπ. σύντομης ομιλίας στην Aγία Tριάδα Πτολεμαΐδος 19-6-2000)
Add A Comment
You must be logged in to post a comment.